Milí zákazníci, na vaše objednávky v hodnotě nad 1 200 Kč je doprava ZDARMA. Užijte si ve zdraví vaše nákupy!

Vyhlaste válku parazitům

Vyhlaste válku parazitům s pomocí přírodních detoxikantů

Nadýmání, bolesti břicha, váha jako na houpačce, časté zažívací potíže, ale i neklidný spánek, či dokonce deprese - to vše je signálem, že vaše tělo může hostit parazity (lamblie, hlístice, škrkavky a další), kteří mu kradou energii i zdraví. Jejich usídlování v lidském organismu bývá způsobeno kombinací faktorů, jako jsou nedostatečná hygiena, kontakt s kontaminovanou vodou či půdou, styk se zvířaty, ale třeba i „jen“ nevyvážená strava. Nezoufejte ale, parazity, kteří ve vašich střevech našli domov, můžete zase vyhnat, a dokonce jim i úspěšně předcházet. 

Přírodní detoxikanty: dokonalí spojenci ve válce proti parazitům

Přírodní detoxikanty jsou produkty, které z těla pomáhají odstraňovat toxiny a nežádoucí látky. Často obsahují vitamíny, minerály, byliny, vlákninu a další látky, které podporují či zlepšují činnost jater, ledvin, střev a jiných orgánů.

Tady jsou přírodní detoxikanty, které by se na cestě k udržení celkového zdraví a vitality organismu určitě měly stát vašimi spojenci:

  • Česnek: Je známý svými antimikrobiálními a protizánětlivými vlastnostmi. Jeho přirozené složky mohou pomoci potlačit růst a množení parazitů.
  • Ořechy a semínka: Některé druhy, jako jsou dýňová semínka a vlašské ořechy, obsahují látky s protiparazitárními účinky. Mohou tak pomoci omezit prostředí, kde se parazitům tolik daří, nebo dokonce oslabit je samotné.
  • Bylinky: Hřebíček, oregano nebo černý ořech mají známé antiparazitární vlastnosti. Můžete je konzumovat buď jako součást potravin, nebo ve formě bylinných extraktů.
  • Kurkuma: Kurkumin, hlavní účinná složka kurkumy, má protizánětlivé a antioxidační účinky, má pozitivní vliv na trávení a omezuje plynatost i nadýmání.
  • Zázvor: Zázvor má tradičně antimikrobiální a protizánětlivé účinky, které mohou podporovat obranyschopnost těla proti parazitům.
  • Kokosový olej: Obsahuje mastné kyseliny, které mohou mít antiparazitární účinky, bojuje tak proti bakteriím a parazitům uvnitř zažívacího traktu.

Správná peristaltika je základ

Průjem, nebo naopak zácpa. Tyto nepříjemné efekty, signalizující často střevní nerovnováhu, potrápí v průběhu života každého, někteří se s nimi ale potýkají častěji než jiní. Správná funkčnost trávicího systému je přitom klíčová pro udržení našeho zdraví a energie, a proto bychom ji rozhodně neměli podceňovat. Důležitou roli v ní hraje vláknina, která podporuje peristaltiku (pohyb střevních stěn) a pravidelnou stolici.

Vláknina je jakýmsi přírodním „koštětem“, jež pomáhá odstraňovat zbytky potravy a toxiny z těla. Konzumace potravin bohatých na vlákninu může podpořit zdraví střev a celkovou vitalitu organismu. Začleňte proto do svého každodenního jídelníčku celozrnné produkty, ovoce a zeleninu, luštěniny a ořechy, ale také doplňky stravy bohaté na vlákninu.

Pozor na hladinu cholesterolu

Při výběru potravin pozor na cholesterol. Ten má sice v těle řadu důležitých úkolů, jako jsou tvorba hormonů nebo trávení tučného, jeho hladinu ale musíme mít pod kontrolou. Když totiž stoupne nad žádoucí úroveň, stává se rizikovým faktorem při onemocnění srdce a cév, infarktech a mrtvicích. 

Vyvážená strava bohatá na zdravé tuky, jako jsou omega-3 mastné kyseliny, pomáhá regulovat hladinu cholesterolu a chránit naše srdce. Klíčové pro udržení množství cholesterolu na uzdě jsou potraviny obsahující vlákninu, kterým můžete opět pomoci dobře vybranými doplňky stravy.

Přírodní detoxikace a podpora správně fungujícího trávicího systému mohou být významnými kroky k udržení celkového zdraví a vitality organismu. Prevence je vždy základ, samotný boj s parazity v těle přírodní cestou totiž většinou vyžaduje čas a trpělivost: než se do něho pustíte, poraďte se vždy s lékařem.

Doporučené produkty, související s článkem:

Borellis_Harmolife 34e8ce3a2b741ae76df417adc6a3d0a55c98745b-img

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz