Milí zákazníci, na vaše objednávky v hodnotě nad 1 200 Kč je doprava ZDARMA. Užijte si ve zdraví vaše nákupy!

Vsaďte na přírodní látky podporující hubnutí

Chcete zhubnout? Zkuste to bez drastických diet

Keto, paleo, fasting… rozhodujete se pro dietu, která vás má konečně dovést k vysněnému tělu? Napadlo vás ale, že žádná možná není potřeba? Hubnutí může být téměř nadlidský úkol, nebo „jen“ otázka větší či menší úpravy životního stylu, v němž hraje nemalou roli příroda. Ta dokáže podpořit vaše snahy o dosažení zdravé váhy a celý proces urychlit i výrazně zpříjemnit. Jak jí co nejlépe využít k vlastnímu prospěchu?

Vsaďte na přírodní látky podporující hubnutí

Než se pustíte do drastické redukce vašeho jídelníčku, popřemýšlejte nejprve o jeho rozumném rozšíření. I když se to na první pohled může zdát v naprostém rozporu s tím, čeho chcete dosáhnout, existují potraviny a přírodní látky, které vám mohou usnadnit hubnutí a o krok vás přiblížit k vašemu cíli. Tady jsou některé z nich:

  • Zelený čaj: Je známý svými antioxidačními vlastnostmi a schopností zrychlit metabolismus. Obsahuje katechiny, které mohou zvýšit spalování tuků a urychlit metabolismus. Pravidelná konzumace zeleného čaje nejen podporuje hubnutí, ale přináší i řadu dalších zdravotních benefitů.
  • Jablečný ocet: Je už dlouhou dobu známý jako přírodní pomocník při hubnutí. Obsahuje kyselinu octovou, která může zvýšit pocit sytosti a snížit hlad a chuť na jídlo. Pomáhá také regulovat hladinu cukru v krvi a podporuje trávení.
  • Křen: Je bohatým zdrojem látek, které aktivně podporují trávení a urychlují metabolismus. Jeho močopudné účinky navíc přispívají k celkovému pročištění organismu.
  • Ananas: Enzym bromelin, který toto ovoce obsahuje, podporuje odbourávání tuků. Kromě velkého množství vitamínu C má také vysoký obsah vlákniny, jež navozuje pocit sytosti a má pozitivní vliv na trávení.
  • Zázvor, skořice, kari a další koření: Zvyšují tělesnou teplotu, a tím urychlují metabolismus a podporují spalování tuků.
  • Rybí tuk: Je zdrojem zdravých, omega-3 mastných kyselin, které přispívají k redukci tuků v těle.

Vláknina: neocenitelný pomocník na cestě k vysněné váze

Ať už přijde na přetřes jakékoliv téma, týkající se lidského zdraví, nechybí v něm zmínka o vláknině, a to z dobrého důvodu. Vláknina prochází trávicím systémem téměř beze změny, přesto na něj má velmi pozitivní vliv: podporuje jeho správnou funkci, přispívá k pravidelné stolici a prevenci zácpy. Vláknina navíc dokáže kontrolovat hladinu cukru a snižovat množství cholesterolu v krvi, a tak snižuje riziko srdečních onemocnění.

Co se týče hubnutí, jsou benefity vlákniny nezastupitelné: potraviny, které ji obsahují, zvyšují pocit sytosti a prodlužují dobu trávení. Vláknina tak funguje jako „plnicí“ složka jídla, reguluje apetit a omezuje přejídání. Chcete-li se tedy zbavit přebytečných kil, zařaďte do jídelníčku celozrnné produkty a luštěniny, ovoce a zeleninu, případně na vlákninu bohaté doplňky stravy.

Nezapomeňte na vodu, kila z vás budou doslova padat

Voda má při hubnutí má svou nezastupitelnou úlohu. Její dostatečný příjem udržuje tělo hydratované (což je nezbytné pro správné fungování všech buněk, orgánů a systémů), ale i správně čištěné od odpadních látek a toxinů (které se vylučují močí i potem). Voda také napomáhá zažívání a trávení, pomáhá rozpouštět žaludeční šťávy a usnadňuje pohyb potravy trávicím traktem.

Je dobře známé, že tělo někdy zaměňuje pocit žízně za pocit hladu, což vede k nadměrné (a zbytečné) konzumaci kalorií a následnému přibírání na váze. Dostatek vody v průběhu celého dne tak může přispět k navození pocitu sytosti a regulaci chuti k jídlu. V neposlední řadě voda podporuje optimální fungování svalů a fyzickou aktivitu, která si naopak žádá zvýšenou potřebu hydratace těla: kruh pozitivních účinků životodárné tekutiny se tak uzavírá.

Vodu můžete pít čistou nebo obohacenou o antioxidanty. Tím nejúčinnějším je takzvaná vodíková voda, kterou si teď s přenosným generátorem HYDRON TRAVEL snadno vyrobíte i sami doma.

Vyváženou stravu a pravidelnou fyzickou aktivitu při snaze zhubnout nic nenahradí. Podpořit je ale můžete přírodními doplňky stravy, které vám cestu za vysněnou postavou pomohou zpříjemnit i urychlit.

Doporučené produkty, související s článkem:

 

c069d67d43b990fd2343bfcd6d8b6f6f2c3e170d-img

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz