Milí zákazníci, na vaše objednávky v hodnotě nad 1 200 Kč je doprava ZDARMA. Užijte si ve zdraví vaše nákupy!

Z čeho se vyrábí syntetické vitamíny?

Z čeho se vyrábí vitaminy?

(Toto si přečtěte, budete pravděpodobně překvapeni)

Rozdíl mezi přírodními a chemickými.

Pojďme dnes nahlédnout pod pokličku chemického průmyslu a podívejme se, jak vznikají průmyslově vyráběné vitaminy.

Mnoho lidí kupuje vitaminy ve formě doplňků. Někteří sice umělé vitaminy odmítají, ale v dnešním světě je stejně nemožné se jim vyhnout. Výrobci je totiž přidávají do potravin a to i takových, kde bychom to opravdu nečekali.

Jde o většinu průmyslově upravovaných potravin jako jsou cereálie, pečivo, džusy nebo i maso. To není žádné tajemství.

Málokdo ale přemýšlí o tom, kde se tyto složky berou a jak vznikají.

Kdo si myslí, že jsou přírodní a extrahují se z rostlin nebo zvířat, nemá v případě více než 99% doplňků pravdu. Taková extrakce je drahá a až na výjimky jdou výrobci mnohem jednodušší a levnější cestou.

Výsledkem je často stejná nebo téměř stejná látka, která by vznikla přímou extrakcí, takže z pohledu výsledného produktu často ani nemají důvod něco měnit. Podívejme se tedy na původ základních vitaminů: A, B, C, D, E.

Vitamin C

Vyrábí se z glukózy pomocí biochemické transformace. To znamená, že se smíchá cukr a mikroorganizmy. Bakterie pak cukr spotřebují jako potravu a vitamin C je jejich odpadní látkou.

Vitamin B

Téměř veškerý průmyslově vyrobený vitamin B vzniká opět jako odpadní produkt bakterií, ale tentokrát to nejsou obyčejné bakterie. Jde o GMO bakterie, kterým byly přidány geny pro produkci vitaminu B. Pokud si tedy kupujete vitamin B, můžete si být téměř jistí, že jde o produkt GMO. Jsou výjimky, u kterých je vitamin B extrahovaný z rostlin. Hledejte na obalu nápis GMO free (vitamin B na přírodní bázi je například v GGS, o kterém u nás vyšla recenze a který jsme si v redakci docela oblíbili).

Vitamin D

Průmyslově vzniká extrakcí z ovčí vlny. To z něj mimochodem dělá neveganský doplněk. A s ním také mnoho multivitamínů, džusů a podobných potravin. Proces extrakce je velmi komplikovaný a obnáší řadu reakcí za speciálních podmínek včetně například radiace.

Vitamin A

je produktem petrochemického průmyslu, což znamená, že je syntetizovaný z ropy jako vstupní suroviny. Výroba vitaminu A obnáší produkci obrovského množství aromatických látek, které se pak používají například v parfémech nebo v aromatech potravinách (podskupina éček v potravinách)

Vitamin E

Také z ropy. Vzniká při stejném procesu jako vitamin A. Další aditiva Podobné věci platí o většině přísad, které v potravinách najdeme. Neříkáme, že je to tak špatně, ale je dobré o tom vědět. Obecně ale nic nezkazíme tím, když budeme více jíst potraviny upravené takovými způsoby, kterým rozumíme a dokážeme je zopakovat. To je ostatně docela dobrý rozhodovací filtr na to, co jíst a co ne.

Autor: Jiří Václavík

Zajímá vás přírodní cesta? Já si zvolil 100% přírodní produkty, bez GMO, bez lepku, tekuté produkty ve skle a bez konzervantů. Kapsulové dokonce v kapslích z přírodní látky chlorofilinu(ten slouží jako potrava  našim přátelským bakteriím ve střevě)  Kapsule jsou lepší pro účely cestování a trvanlivosti....protože přírodní produkty v lahvi nejsou konzervovány jinak než tlakem při výrobě 1000kPa(paskalizací) a tedy po otevření doporučujeme umístit v chladničce a do měsíce spotřebovat.

Duolife láhve o obsahu 750ml a užívá se denně 25-50 ml tedy na 15-30 dní

Proto doporučuji se seznámit s produktami Duolife...PŘÍRODA VYROBILA, DUOLIFE ZABALIL.

Za mne ohromný význam má Vitamín C díky němu nejsme nemocní !!( silný antioxidant, lépe se vstřebává vápník i kolagen) , Vitamín B ale i další minerály najdete zejména v produktu Moje Krev, Vitamin D doporučuji D3 v černosemenném oleji, produkt SUNVital případně šumivé tablety Ca+D3, Vitamin E určitě v šumivých tabletách Fizzy Easy Q10.

 

Pokud by vás zajímalo, jak přírodní produkty DUOLIFE získat za nejnižší klubové ceny, tak klikněte zde na CHCI KLUBOVÉ CENY

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz