Milí zákazníci, na vaše objednávky v hodnotě nad 1 200 Kč je doprava ZDARMA. Užijte si ve zdraví vaše nákupy!

Trápí vás únava?

Jste pořád unavení? Změňte to. A začněte už dnes

Jste pořád unavení a ať odpočíváte sebevíc, energie nepřibývá? Možná jste se dostali do stavu, který se zdá jen těžko překonatelný. Způsob moderního života, v němž hrají velkou roli rychlé tempo, nevyvážená strava a nedostatek spánku, může způsobit až chronickou únavu. Ta nám brání v dosažení našeho maximálního potenciálu v práci, volném čase i rodinném životě, a jsou dny, kdy kvůli ní máme dokonce i problém vstát z postele. Co za dlouhodobou únavou stojí a jak ji můžeme zmírnit a získat zpět ztracenou energii? Často stačí jen pár dílčích změn.

Příčiny dlouhodobé únavy: rychlá doba i životní styl

Svádět únavu na někoho či něco jiného než sebe sama se může zdát jako vyhýbání se zodpovědnosti za vlastní tělo (a duši), faktem ale je, že doba ještě nikdy nebyla rychlejší. Stoupající nároky, neustálý shon, tlak, nepřetržitý stres a málo času pro sebe, to vše vytváří ideální podmínky pro vznik dlouhodobé únavy.

Moderní životní styl s sebou přináší i nedostatek spánku. Ten je přitom naprosto nezbytný pro regeneraci těla i mysli. Chronický nedostatek spánku může způsobit únavu, podrážděnost a sníženou schopnost soustředění.

Také nevyvážená strava chudá na živiny a vitamíny, ke které se dnes mnozí uchylují ve formě rychlého občerstvení, vede k energetickému deficitu a narušení normálního fungování těla. Nedostatek esenciálních živin může snížit imunitu a navodit pocit únavy, na kterou bohužel nezabere ani ten nejvydatnější spánek.

I když je to trochu paradoxní, z poklesu energie a vitality je nutné vinit také minimum pohybové aktivity. Pravidelný pohyb, ať už v podobě chůze, plavání, nebo kolektivních sportů, dá totiž tělu pořádnou energetickou injekci.

Změna od základu, nebo drobné úpravy? Důležité je hlavně začít

Chceme-li se vymanit ze zajetí dlouhodobé únavy, je třeba udělat kroky ke změně životního stylu. Platí přitom, že sebemenší změna je lepší než přešlapování na místě.

  • Dostatek odpočinku a spánku

V první řadě se zaměřte na dostatek kvalitního spánku. Vytvořte si pohodlné a klidné prostředí, nastavte si pravidelný spánkový režim a dodržujte ho i o víkendech. A pamatujte: 8 hodin pro krásu…

  • Pravidelná fyzická aktivita

Začleňte do svého života pravidelný pohyb. Chůze, jóga, skupinové cvičení nebo jakákoliv jiná forma fyzické aktivity vám dodá energii a pomůže posílit i váš imunitní systém.

  • Výživná strava

Dbejte na to, aby byla vaše strava bohatá na ovoce, zeleninu, celozrnné produkty, bílkoviny a zdravé tuky. Pijte dostatek vody a omezte konzumaci procesovaných potravin.

Dejte únavě sbohem s dobře zvolenými doplňky stravy

Změna životního stylu je klíčová, na její efekt si ale budete muset počkat: dlouhodobá únava nezmizí ze dne na den a zbavit se jí je proces. Chcete-li ho urychlit, vezměte si na pomoc doplňky stravy. Zaměřte se ale na jejich kvalitu a než je začnete užívat, přesvědčte se, že odpovídají vašim individuálním potřebám.

  • Vitamín C: Je všeobecně známo, že vitamín C podporuje imunitu a má antioxidační a protizánětlivé účinky. Co se už ví ale méně, je to, že přispívá také ke snížení únavy.
  • Vitamíny B: Vitamíny skupiny B hrají důležitou roli při podpoře energetického metabolismu. B-komplex může pomoci zvýšit energetickou hladinu a snížit pocit únavy.
  • Hořčík: Hořčík, známý také jako magnesium, je nezbytný pro správný energetický metabolismus a jeho nedostatek může způsobit pocit únavy a vyčerpanosti. Pomáhá ale také uvolňovat svaly a nervy, a tak má vliv i na kvalitu spánku.
  • Železo: Nedostatek železa je častou příčinou únavy a trpí jím zvláště ženy. Než doplňky stravy s železem začnete užívat, konzultujte to ale raději s lékařem.
  • Koenzym Q10: Jde o antioxidant, který podporuje produkci energie v buňkách a může zvýšit fyzickou výkonnost. Ještě mnohem silnějším antioxidantem je ale vodní vodík, vyrobit si ho přitom můžete snadno i doma s pomocí přenosného generátoru HYDRON TRAVEL.
  • Omega-3 mastné kyseliny: Mají protizánětlivé účinky a mohou podpořit kardiovaskulární zdraví, a tím zvýšit celkovou energii.

Boj s dlouhodobou únavou je běh na dlouhou trať, na jehož první etapu ale můžete vyrazit už dnes. Zpomalte, začněte víc odpočívat, lépe jíst i se pravidelně hýbat a výsledek se určitě dostaví.

 Doporučené související  produkty 

27980287fc06941570512aa9bb291f80d6103a8d-img

 

 

 

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz