Milí zákazníci, na vaše objednávky v hodnotě nad 1 200 Kč je doprava ZDARMA. Užijte si ve zdraví vaše nákupy!

Zinzino Balance Test

Kód: 180
Značka: ZINZINO
1 000 Kč
Skladem

BalanceTest od Zinzino je jednoduchý test pro samostatnou analýzu mastných kyselin nacházejících v kapilární krvi získané z prstu metodou „suché kapky krve“ (DBS). Je vědecky dokázáno, že suchá kapka krve je stejně přesná jako vzorek žilní krve při analýze mastných kyselin. Stačí dát pár kapek krve z prstu na filtrační papír Whatman®, což trvá méně než minutu.

 

Detailní informace

Dárek zdarma
Dárek k nákupu
maličkost, která potěší
Doprava zdarma
Doprava zdarma
při objednávce nad 1 200Kč
Odborné poradenství
Odborné poradenství
v oblasti zdraví

Detailní popis produktu

Hlavní výhody

  • Snadno použitelný test pro samostatnou analýzu suché kapky krve
  • Měří 11 mastných kyselin v krvi
  • Poskytuje údaje o vyvážení Omega-6:3

Co měříme

Test měří hladinu 11 mastných kyselin, včetně nasycených, mononenasycených (Omega-9) a polynenasycených (Omega-6 a Omega-3) mastných kyselin. Jednotlivé hodnoty mastných kyselin jsou uvedeny v tabulce a vyjádřeny jako procento všech naměřených mastných kyselin. Pro srovnání, v tabulce je průměrný rozsah pro každou mastnou kyselinu (na základě údajů získaných od velké skupiny lidí, kteří dodržují vyváženou stravu) uveden jako cílová hodnota. Měří hladiny následujících mastných kyselin:

Kyselina palmitová, C16:0, nasycený tuk

Kyselina stearová, C18:0, nasycený tuk

Kyselina olejová, C18:1, Omega-9 Kyselina linolová, C18:2, Omega-6

Kyselina alfa-linolenová, C18:3, Omega-3

Kyselina gama-linolenová, C18:3, Omega-6

Kyselina dihomo-gamma-linolenová, C20:3, Omega-6

Kyselina arachidonová (AA), C20:4, Omega-6

Eikosapentaenová kyselina (EPA), C20:5, Omega-3

Kyselina dokosapentaenová (DPA), C22:5, Omega-3

Kyselina dokosahexaenová (DHA), C22:6, Omega-3

Certifikovaná testovací sada

Zinzino Dried Blood Spot Test je certifikován podle evropského nařízení 98/79/EB o diagnostických zdravotnických prostředcích in vitro (IVD). To znamená, že zkouška a všechny její součásti jsou v souladu s platnými předpisy a předpisy, a proto mají označení CE.

Zde je návod, jak výsledky vypočítají

11 mastných kyselin je analyzováno a celkový součet jejich množství je považován za 100%. Pro následujících 6 hodnot používáme 7 mastných kyselin. Analyzované množství každé ze 7 mastných kyselin vypočítá v procentech.

1. Omega-3 eikosapentaenová kyselina (EPA)

2. Omega-3 (DHA) kyselina dokosahexaenová

3. Omega-3 dokosapentaenová kyselina (DPA)

4. Omega-6 (AA) kyselina arachidonová

5. Omega-6 dihomo-gamma-linolenová kyselina (DGLA)

6. nasycený tuk, kyselina palmitová (PA)

7. nasycený tuk, kyselina stearová (SA)

Hodnota ochrany

Nejprve vypočítají následující 3 uznané zdravotní ukazatele:

1. Hodnota koeficientu Omega-6 vypočítá takto: (DGLA + AA) * 100/(DGLA + AA + EPA + DPA + DHA)

2. Hodnota hladiny Omega-3 je součet EPA + DHA

3. Hodnota vyvážení vypočítá jako Omega-6 (AA)/Omega-3 (EPA)

Každé hodnotě ukazatele je přiřazena stejná hmotnost ve druhém výpočtu a určuje hodnotu od 0 do 100, která je pak vydělena 3, aby získala hodnota ochrany. Nejlepší by bylo, kdyby byla nad 90. Výsledek neříká nic o zdravotním stavu, udává pouze úroveň ochrany poskytované mastnými kyselinami. Pozornost! Hodnoty EPA a DHA mají velký vliv na všechny výpočty, a pokud jsou procentní podíly EPA a DHA nízké, v důsledku toho velmi nízké nebo dokonce nulové hodnoty ochrany nejsou vzácné.

Omega-3 faktor

Omega-3 faktor je souhrn procentních podílů dvou mořských mastných kyselin Omega-3 EPA a DHA. Celková hladina by měla být nejméně 8%, ale jsou žádoucí vyšší hodnoty, např. 10 %. Omega-3 kyseliny jsou spojeny s mnoha výhodami, protože jsou hlavním stavebním kamenem našich buněk. Kyselina EPA je dominantní v krvi, svalech a tkáních a DHA v mozku, spermatu a očích.

Vyvážení omega-6:3

Vyvážení vypočítá vydělením procenta AA procentem EPA (AA/EPA), které je pak vyjádřeno jako hodnota vyvážení, například 3:1. Hodnota vyvážení Omega-6:3 v těle by měla být nižší než 3:1. Pokud tato hodnota překročí 3:1, změna stravy vám bude prospěšná. Zachování nízké rovnováhy mezi Omega-6 a Omega-3 je důležité v procesu správného vývoje buněk a tkání (homeostázy). Pomáhá tělu bojovat proti zánětu.

Tekutina buněčné membrány

Likvidita vypočítá tak, že procento dvou nasycených tuků vydělí procentem dvou Omega-3 kyselin. Hodnota likvidity je tedy definována jako (PA + SA)/(EPA + DHA) a výsledek je vyjádřen jako ukazatel likvidity, například 3:1. Pokud je hodnota likvidity nižší než 4:1, znamená to, že v buněčných membránách je dostatečná likvidita. Čím více nasycených mastných kyselin nachází v buněčné membráně, tím je tužší. A naopak, čím více polynenasycených mastných kyselin nachází v buněčné membráně, tím je tekutější. Složení buněčné membrány a její stavba je nesmírně důležitá pro zdraví

buněk, tedy celého organismu. Na jedné straně musí být buněčná membrána dostatečně tuhá, aby tvořila stabilní základ pro buňky. Na druhé straně musí být dostatečně tekutá, aby propouštěla živiny dovnitř a odstranila zbytečné produkty.

Mentální síla

Vypočítá vydělením procenta AA součtem procent EPA a DHA, tj. hodnota duševní síly = AA/( EPA + DHA). Výsledek je vyjádřen jako hodnota mentální síly, například 1:1. Správná hodnota v případě dostatečného a vyváženého přísunu mastných kyselin (Omega-6 a Omega-3) do mozku a nervového systému by měla být menší než 1:1. Kognitivní schopnosti zlepšují s rostoucí spotřebou EPA a DHA mořských Omega-3 kyselin. Dětství a stáří jsou dvě velmi důležitá období v životě člověka, ve kterém je obzvláště citlivý. Nedostatek Omega-3 kyselin ovlivňuje problémy s pamětí a vědou a navíc je zodpovědný za problémy s náladou.

Koeficient kyseliny arachidonové

Koeficient AA udává, jaké procento množství všech měřených mastných kyselin tvoří kyselina arachidonová (AA) z rodiny Omega-6 mastných kyselin. Průměrně správné hodnoty pohybují v rozmezí od 6,5 do 9,5%. Optimální výsledek by měl být 8,3%. Kyselina arachidonová (AA) je nejdůležitější kyselina patřící do rodiny Omega-6. To je výchozím bodem pro produkci místních tkáňových hormonů, na jejichž produkci podílí Omega-6, jako jsou prostaglandiny, tromboxany a leukotrieny, všechny s různými funkcemi. Obecnou funkcí je však chránit tělo před poškozením omezením progrese infekce nebo dopadu zranění.

Provedení testu

1. Test Zinzino je schválený diagnostický přípravek in vitro pro domácí odběr vzorků krve.

- Nejprve si umyjte ruce mýdlem, důkladně opláchněte teplou vodou a osušte.

2. Vyjměte vzorovou kartu z papírové obálky. Ponechte obálku pro pozdější použití. Odtrhněte část s nápisem ULOŽTE na kartě vzorku a vyfoťte ID testu. Chcete-li zobrazit výsledek testu, je nutné mít osobní ID testu. Kartu položte dvěma kruhy nahoru na stůl.

3. Stimulujte průtok krve velkými krouživými pohyby rukou nebo zatřeste rukou dolů po dobu 20 sekund.

4. Vyjměte lancet na jedno použití. Po sejmutí průhledného bezpečnostního krytu je lancet připraven k použití. Vyčistěte špičku prostředníčku pomocí gázy napuštěné alkoholem (doporučujeme prostředníček). Přiložte lancet ke spodní části prstu směrem k hedvábnému papíru, aby uvolnil na stole. Přitlačte horní část lancety k prstu, dokud neuslyšíte cvaknutí. Lancet automaticky provede malé bodnutí prstem.

5. Nedotýkejte papírového filtru prsty.

6. Postupně naplňte kruhy krví. Jemně stiskněte prst a počkejte, až kapka krve sama spadne do kruhu. Pokud jedna kapka krve nezakryje celý kruh, počkejte, až druhá kapka z prstu spadne přímo do stejného kruhu. Ponechte vzorek ve vodorovné poloze při pokojové teplotě po dobu nejméně 10 minut, aby vzorky dobře vyschly.

7. Vložte vzorovou kartu zpět do papírové obálky. Poté vložte papírovou obálku do kovového sáčku a zavřete ji. DŮLEŽITÉ: Nevyjímejte sáček s prostředkem absorbujícím vlhkost z kovového sáčku.

8. Umístěte uzavřený kovový sáček do velké obálky s adresou laboratoře. POZORNOST! Než obálku vložíte do poštovní schránky, umístěte na ni odpovídající počet poštovních známek. Chcete-li zaregistrovat své online testovací ID, navštivte webové stránky www.zinzinotest.com. Na této webové stránce si můžete později prohlédnout výsledky testu. Vaše skóre bude připraveno do 10–20 dnů.

DŮLEŽITÉ: Zastavte část karty s nápisem ZACHOVAT. Chcete-li zobrazit výsledek testu, je nutné mít osobní ID testu.

Výrobce: ZINZINO

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz